Novosti

Kronika

Урeђуjу књижницу и Шeћeрaнскo jeзeрo

Грaд Бeли Maнaстир oргaнизoвao je у Eтнoлoшкoм цeнтру бaрaњскe бaштинe jaвнo сaвeтoвaњe нa кojeм су прeдстaвљeни идejни прojeкти ‘Нoвa грaдскa књижницa’ и ‘Урeђeњe Шeћeрaнскoг jeзeрa’

9a0bv4sza0i9jkq6oyk4mz9sggg

Grad Beli Manastir organizovao je u Etnološkom centru baranjske baštine javno savetovanje na kojem su predstavljeni idejni projekti ‘Nova gradska knjižnica’ i ‘Uređenje Šećeranskog jezera’. Preduzetnicima, investitorima, kao i udruženjima i pravnim osobama s područja grada govorila je Kornelija Pacanović-Zvečevac, pročelnica Upravnog odjela za graditeljstvo i stambeno-komunalne delatnosti, a projekte su predstavili arhitekti Bruno Andrašić i Sabina Sabljić. Navedeni projekti odobreni su od Grada Belog Manastira i Opštine Darda s ciljem smanjenja socijalnih nejednakosti, isključenosti i siromaštva. Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije, podupire financiranje spomenutih programa.

Projekti koji će biti financirani iz EU fondova tokom pet godina provedbe, u omjeru 65 posto za grad i 35 posto za opštinu, teški su oko 24 miliona eura. Osim gore spomenutih projekata, tu su još i obnova središta prigradskog naselja Branjin Vrh, zajedno sa rekonstrukcijom tamošnjeg Doma kulture, gradnja Kuće kulena u blizini središta naselja, potpuna rekonstrukcija i prenamena bivšeg beljskog restorana u prigradskom naselju Šećerana, gradnja poslovnog, edukacijskog, ekološkog i razvojnog centra, novi gradski stadion te rekonstrukcija prometnica. Prema rečima čelnih ljudi Grada Belog Manastira prioriteti za koje su se odlučili su skladište i PEER centar u Šećerani te Dom kulture u Branjinom Vrhu jer, kako je belomanastirski gradonačelnik Tomislav Rob svojevremeno rekao, Grad Beli Manastir može krenuti napred samo kroz razvoj preduzetništva i otvaranje novih radnih mesta.

Kronika

Kolačići (cookies) pomažu u korištenju ove stranice. Korištenjem pristajete na korištenje kolačića. Saznajte više